Menü
SEPET

Dantel Aplike Çeşitleri ve Fİyatları

Aplike, düz veya desenli bir kumaştan kesilmiş motiflerin başka bir kumaşa işlenmesidir. Farklı desenlerde işlemeler yapmanın bir tekniğidir. Aplikenin yapımında ilk dikkat edilmesi gereken husus kumaşların aynı cins olmasıdır. Farklı kumaş türleri ile yapıldığında kumaşlar birbiriyle uyumsuz olacaktır ve düzgün durmayacaktır. Kullanılacak kumaşlar yıkanmış ve ütülenmiş olmalıdır. Yıkanmamış veya ütülenmemiş kumaşlar da yine aynı şekilde düzgün durmazlar. Kumaş seçimi bu işlemede çok önemlidir. Dağılmayacak ve kolay parçalanmayacak kumaşlar tercih edilmelidir.

İşleme başlarken öncelikle güzel bir desen seçilmelidir. Bu desen ayrıca kolay yapılacak bir desen olursa işlem kolaylaşır. Özellikle yeni başlayanlar zor desenler seçmemelidir. Tela, kumaşları birbirine ütüyle yapıştıran bir malzemedir. Bu malzeme ile parça kumaşlar birleştirilerek desenler oluşturulabilir. Desen oluşturulduktan sonra karbon kağıdı ile aplike yapılacak kumaşa geçirilir. Burada bütün detayların geçirilmesine gerek yoktur. Ana hatların çizilmesi yeterli olacaktır. Desenin yeri belirlendikten sonra iğne ve iplik yardımıyla desen kumaşı alt kumaşa birleştirilir. Dikişler elde veya makinede yapılabilir. Makine dikişleri daha nizami durmaktadır.

Dilediğiniz Kumaşı Süsleyebileceğiniz Ürünler

El becerisine göre farklı aplike modelleri uygulanabilir. Farklı görsellerle ve hayal gücüyle ortaya oldukça hoş süsler çıkmaktadır ve bu süsler kıyafetler, battaniyeler, nevresimler ve yastıklar gibi farklı ürünlerde kullanılabilir. Modası geçen kıyafetler aplikelerle renklendirilir, bebekler veya çocuklar için hayal gücünü besleyen yatak takımları yapılabilir.

Bu işlemeler yalnızca kumaşla değil dantelle de yapılabilir. Dantel aplike kumaşa göre daha zordur çünkü dantelle elde desen yapmak oldukça zordur. Hobi Dünya sizlere dantelden farklı aplike modelleri sunmaktadır. Bu modelleri bir kumaşa işleyerek farklı desenler ve ürünler elde etmek daha kolaydır. Çünkü aplikenin en vakit alan kısmı desen yapmasıdır.

Şık ve Zarif Motifler

Hobi Dünya’nın aplik seçenekleri arasında gül motifi, çiçekler, Fransız danteli gibi farklı desenler bulunmaktadır. Çiçek aplike ile farklı ürünleri süslemek mümkündür.

Hobi Dünya; geniş ürün yelpazesi ve farklı ürünleriyle istediğiniz birçok hobi için sizlere hizmet sunmaktadır. Hobi Dünya sayesinde hem daha hızlı hem de daha pratik şekilde hobilerinizi icra etmeniz mümkündür. Hayal gücünüzü ortaya koymak için siz de hemen sipariş verin!

Fransız Dantel Aplike
%50indirim
Mavi Renk Fransız Danteli
%17indirim
Metrelik Fransız Dantel Aplike
%20indirim
Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 39 (2 Sayfa)