7,00 TL KDV Dahil
7,50 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Son ürün

Evde teraryum yapmak için gerekli olan tüm malzemeler hobidunya.com'da

Teraryum, cam fanusların içerisinde oluşturulan mini bahçelerdir. Aynı zamanda bu son zamanlarda oldukça popüler olan botanik akımlarından bir tanesidir. Yosun, deniz kabukları, deniz taşları, bitkiler ve çeşitli teraryum süsleri kullanılarak hazırlanan teraryum, dekoratif görüntüsü ile de canlı çiçeklere farklı bir seçenek olarak tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. 

Ofis, ev, gibi mekanlarda dekoratif amaçlı kullanılan bu ürünler, mekana doğal ve modern bir hava katmasının yanı sıra ortamın enerjisini değiştirmeye de yardımcı olmaktadır. Teraryum minyatürleri, cansız dekoratif nesneler ve yapay bitkiler ile tasarlanmasına karşın çoğunlukla çok az toprak ve suya gereksinim duyan sağlam canlı bitkiler ile hazırlanmaktadır.

Bunun için gerekli olan bütün teraryum malzemeleri sitemiz üzerinden siz değerli kullanıcılarımız için satışa sunulmaktadır. Teraryum tasarımı yapmak için pek çok temel malzemeye gereksinim duyulmaktadır. Malzeme temini yaparken tasarlanmak istenen dekora ve konuya uygun ürünler seçmek gereklidir.

Temel teraryum malzemeleri arasında cam fanuslar ya da daha teraryumun kurulabileceği daha farklı bir objeler gelmektedir. Bu fanusların içerisinde konulmak için üretilen rengarenk taşlar, kumlar ve topraklar da oldukça önemlidir. Toprak seçimi yaparken genel olarak doğal topraklar kullanılmaktadır. Topraklarla beraber zeminde kullanılan taşların üzerinde toprağın beslenmesi adına kömür kullanılmaktadır.

Teraryum tasarımı yapmak için gerekli olan temel malzemelerin yanı sıra pek çok dekoratif teraryum obje modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Hem canlı bitkilerden hem de dekoratif objelerden meydana gelen teraryum modellerinde objeler kullanmak temaya şıklık ve modernlik katar. Dekoratif objeler arasında biblo seçenekleri ilk sırada yer almaktadır. Kız objeleri, hayvan objeleri, meyve objeleri gibi daha pek çok objeye ulaşabilirsiniz.

Biblolar arasında doğal şekiller de bulunmaktadır. Ağaçlar, mantar figürü, ev objesi, masa ve sandalye, tekne gibi figürleri teraryuma farklılık katmak için kullanabilirsiniz. Köprüler, çitler, çam ağaçları, sukulent gibi daha pek çok minyatür bahçe malzemeleri ile kendi küçük bahçenizi oluşturabilir, yaşam alanınızın en güzel yerine koyabilirsiniz.

Uygun fiyatlı teraryum malzemelerini incelemek ve satın almak için hemen tıklayın!

Pek çok farklı objenin yanı sıra cam fanus süsleme malzemeleri arasında ahşap objelere de yer verilmektedir. Bu ürünleri isterseniz ham haliyle isterseniz de boyayarak bahçenize ekleyebilirsiniz.  Doğa temalı objelerin yanı sıra deniz temalı objeler ile de harika alanlar oluşturabilirsiniz. Tekne, gemi gibi objeleri taşlar ve kumlar ile beraber kullanabilirsiniz.

Teraryum için gerekli malzemeler arasından önemli malzemelerinden bir tanesi kumlar ve taşlardır. Taşlar arasında farklı boyutlarda ve renklerde taş modelleri yer almaktadır. Aynı zamanda büyük parçalardan meydana gelen taş modelleri, farklı yerlerde de dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir.

Ufak taşlar arasında ise kum gibi etkili olan ürünler yer almaktadır. Kolay kolay dağılmayan ufak taşlar, belli bir ağrılığa sahip olduğundan dolayı teraryuma kolaylıkla yerleştirilebilmektedir. Çim tozu gibi dekoratif ürünler yapay gerçeklik katarak ortamı tamamlamaktadırlar. Aynı şekilde dekoratif yosunlar da teraryum içerisine konulmaktadır.

Ürün kategorimiz içerisinde zevkinize ve tarzınıza uygun pek çok objeye ve malzemeye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda evde teraryum yapımı malzemeleri arasında seçeceğiniz ürünlerle çalışmanıza kolaylıkla bahçe görüntüsü kazandırabilirsiniz. Bunun için gerekli olan her ürünü hobıdunya.com adresini ziyaret ederek en uygun teraryum malzeme fiyatları ile satın alabilirsiniz. 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR