Dantel Şerit Modelleri

İğne ile yapılan dantele iğne oyası adı verilir. Genellikle dantelin aksine çok renkli iplikler kullanılır, bu durum da kültürün bireysel ifadesinin yolunu açmıştır. Dünyada da "Türk Danteli" olarak bilinir. Her figürün kendine has bir anlamı ve hikayesi vardır. Uzun süre genç kızların, kadınların kendilerini ifade biçimi olarak hayat bulsa da sonraları iletişim vasfını yitirip dekoratif önem kazanmıştır. Ancak bugün dahi Anadolu'nun çeşitli köylerine gidildiği zaman hikaye anlatan el emeği iğne oyalarına rastlamak mümkündür. Bir eve girdiğinizde evi süsleyen birçok iğne oyası dantel örneğinin yanında ev sahibi hanımın ya da gelinlik çağdaki genç kızın hazırladığı, sandıktaki yerini özenle koruyan örneklere denk gelmeniz muhtemeldir. Bir çiçekle bir sevdayı, hasreti, mutluluğu, hüznü anlatabilmek Anadolu insanının naifliği ve becerisidir. Bu yüzden kuşaklar boyunca aktarılmış, bizlere kadar ulaşmayı başarmıştır. İğne oyaları için kullanılan renkler ve modeller de bu yüzden bölgesel farklılıklar gösterir. İğne oyası modelleri genellikle üç boyutludur, bu da işleyen kişinin ürününü kişiselleştirip yorumunu katmasına olanak tanır. İğne oyası dantel için seçilen figürler genellikle floral motifler, çiçek desenleri olsa da günümüzde farklı yorumlar ve tipler görmek de mümkündür. Eskisinden çok daha kolay ulaşılabilmesinde keseye uygun hale gelen iğne oyası fiyatları da etkili olmuştur. Bir dönem popülaritesini yitirse de günümüzde eskiye dönüş akımının da etkisiyle kıymeti tekrar anlaşılmaya başlamıştır. Zira iğne oyası kadar kendine has bir dekoratif öğe azdır.

Uygun Fiyata Dekoratif Ürünler

İğne oyasının kullanım alanı oldukça geniş olmakla birlikte genellikle havlu kenarı ve örtü kenarlarında kendisine yer bulur. İğne oyası havlu evlenmeye hazırlanan genç kızlar arasında çeyiz hazırlanması aşamasında oldukça önemli yer tutar. Bu hazırlığı içermeyen çeyiz sandığına rastlamak neredeyse mümkün değildir. Genellikle bireysel hazırlanan tığ oyaları havlu, örtü ve benzeri üzerine uygulanmış halde bulunabileceği gibi dantel şerit halinde ileri bir zamandaki kullanım için de hazırda tutulabilir. Bu durum Anadolu kültüründe oldukça yaygındır. Şerit halinde hazırlanmış ya da hazır alınmış güpür rahatlıkla istenen tekstil ürününe uygulanabilir. Dekoratif amaçlı kullanılan güpür dantel, keseye yük olmadan evinizin ve kıyafetlerinizin size sıradan gelen kısımlarına kolaylıkla yeni bir yorum ve ışıltı katmanız için idealdir. Güpür dantel fiyatları seçilen materyal, model ve boyuta göre değişkenlik gösterse de çoğunlukla keseyi yormayan ekonomik bir tercihtir.

Anadolu'nun sıcacık köşelerinden çıkıp dünyayı kendine hayran bırakan iğne oyaları, evinizin dekorasyonunda asla modası geçmeyecek ve nesiller boyu aktarılacak vazgeçilmez bir tercihtir. Hobi Dünya'da en güzel iğne oyaları evinizin konforunda ayağınıza kadar geliyor. Her zevke her keseye uygun ve sayısız çeşitteki modeller ile kolaylıkla el becerinizle harmanlayarak yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz. İğne oyası fiyatları arasından kesenize uygun olan eşsiz güzellikteki modelleri listeleyebilir ve kolaylıkla seçebilirsiniz.

Birbirinden Şık Güpür Dantel Desenleri

Artık dantel modelleri de yeni çağa ayak uydurdu ve artık çok daha farklı figürleri içeriyor. Dolayısıyla dantellerle süslemek istediğiniz tasarımlara aynı zamanda modern bir atmosfer kazandırmak için de güpür dantel modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayfada karşınıza onlarca farklı seçenek çıkıyor. Pek çok farklı figür arasından dilediğinizi tercih ederek sepetinize ekleyebilirsiniz.

Etkileyici bir görünüm sergiliyor olmasıyla aklınıza gelebilecek her türlü tasarımda kullanabileceğiniz güpür çeşitleri değil mutlaka göz atmanız gereken ürün modelleri arasında bulunuyor. Zarif ve bir o kadar da şık bir görünüm sergileyen bu tasarımlar dekoratif amaçlı olarak gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz modellerdir. Sizlere sadece model değil renk bakımından daha geniş bir skala sunuyoruz.

Dilerseniz tercihinizi pamuk dantel şerit yönünde kullanabilirsiniz. Yumuşak bir yapıya sahip olan ve bu sayede esnek kumaşlar için de rahatlıkla kullanılabilen tasarımlar en kaliteli iplikler kullanılarak üretiliyor. Bu sayede uzun süre deforme olmuyor ve figürler canlılığını korumayı başarıyor. Çiçek figürlerinin kullanıldığı modeller de en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor.

Bu arada kopanaki modellerini de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Muazzam bir şıklık sergileyen bu tasarımlar yaratıcı çalışmalar hazırlamak için de size ilham verecektir. Beğendiğiniz ürün modellerinin üzerine tıklamanız durumunda ölçü bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şerit halinde kullanıma hazır olan tasarımları istediğiniz ölçülerde kesebilirsiniz.

Ev tekstili ürünlerinden kıyafetleri kadar pek çok farklı tasarım için kullanılabilecek olan güpür modelleri son derece düşük fiyatlara sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Düşük fiyat avantajından faydalanmak için beğendiğiniz tüm tasarımları sepetinize ekleyerek siparişinizi hemen bize iletebilirsiniz. Seçtiğiniz ürün modelleri çok kısa bir süre içerisinde kapınıza kadar ulaşıyor. Model ya da renk seçenekleri azalmadan tercihinizi yapın ve siparişinizi iletin!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR