18,50 TL KDV Dahil
20,50 TL KDV Dahil
80,00 TL KDV Dahil
90,00 TL KDV Dahil

Stencil, Türkçedeki karşılığı tam olarak bulunmasa da, kalıp ya da şablon anlamlarına gelen, İngilizceden aynı şekilde dilimize geçmiş bir kelimedir. En temel anlamıyla stencil, bir tür şablon kullanma tekniği ve yöntemidir. Peki, onlarca karmaşık ve göz alıcı desenin, tasarımın kolaylıkla şekillendirilmesine imkan veren stencil nasıl yapılır? İhtiyaç duyulan malzemeler, genel kanının aksine oldukça kolay bulunabilen az sayı ve miktardadır. Hatta çoğu zaman da elinizdeki bir stencil şablon, fırça ve kullanmak istediğiniz doku ve renkteki boya, desenin uygulanmasında fazlasıyla yeterli olacaktır.

Stencil kalıpları, günümüzde kendilerine çokça fazla uygulama alanı bulmaktadır. Bazen küçük bir kutu üzerinde, bazen ufak fakat sevimli bir tabloda bazen de kocaman duvarlarda örneklerine rastlamak mümkündür. O kadar büyük ve geniş bir alana, o muazzam büyüklükteki, milyonlarca ayrıntıya sahip desenlerin ve tasarımların neredeyse kusursuz ve hiç hatasız aktarılmasının altında yatan sır, çoğu zaman stencil modelleri ile desenleme çalışması yapılması ve duvar boyama şablonu kullanılmasıdır. Duvar stencil kullanımı için geniş ve dümdüz bir çalışma sahası sağladığından ideal bir alandır. Hem istediğiniz desen ve tasarım için yer sıkıntısı çekmezsiniz hem de yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için aradığınız fırsatı yakalamış olursunuz. Bu şekilde, duvar dekorasyonlarında en son moda olan bu akımdan da uzak kalmamış olursunuz.

Şık Tasarımlarla Harf Şablonu Kalıpları

Stencil baskı modelleri düşünülenin aksine milyonlarca hatta sınırsız denilebilecek sayıda alternatif ve kombinasyonda olabilir dersek kesinlikle abartmış olmayız. Özellikle devam eden ya da sürekliliğe sahip tekrarlayan stildeki tasarımlar, duvar kağıdı etkisi vermekte ve odaların havasını tamamen değiştirmektedir. Bu sebeple ayrıntısı az, geniş, enli, tekrarlayan stencil modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Evin tüm odalarında klasik olduğu kadar, şahsa yönelik kişisel dekoratif ayrıntılar da oldukça rahatlıkla verilebilir. Örneğin çocuğunuzun odasının duvarına, ismini birbirinden hoş ve farklı stilde yazabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ismini oluşturacak uygun harf şablonu edinerek arzu ettiğiniz duvarda kullanmaktır. Harf şablonları, yalnızca çocuk ve genç odalarında bir karakteristik özellik katmak için kullanılmaz. Aynı zamanda çiftlerin yatak odalarında, salonlarında, aşklarının bir yansıması olabilir. İsimlerinin birlikte yaşadıkları yuvalarının duvarında ölümsüzleşmesi, kesinlikle sahip olunabilecek en romantik ev dekorasyonlarından, yuva ayrıntılarından biridir. Bu harfler, sevdiğiniz desenler ya da dekoratif öğelerle sizlere özel sımsıcak bir detay halini kolaylıkla alabilir.

Evinizi ziyaret eden herkesin, bu karakteristik dekorasyon ögelerine hayran kalması işten bile değildir. Kullanabileceğiniz stenciller ve şablonler oldukça geniş yelpazelidir. Eskiden ülkemizde çok yaygın olmayan stencil kullanımı artık dekorasyon fikirlerinin baş taçı olmaya adaydır. Hobidünya sizler için tüm dünyada kullanılan örnekleri bulup, sizlerin kullanımına sunuyor. Özellikle Rich stencil gibi tüm dünyanın gözdesi stenciller ve şablonları, kolaylıkla ve uygun fiyatlara yakalamanın ayrıcalığını ve keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca duvarlarınız için büyük boy stencil seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Böylelikle evinizi ve hatta mobilyalarınızı dahi değiştirmeden, yepyeni dekorasyon fikirlerini yaşam alanlarınıza kolaylıkla uygulayabilir; keseniz ve ruhunuz yorulmadan az masraf ve eforla yepyeni görünümler elde edebilirsiniz. Unutmayın, yenilik ve yenilenmek de bir tür terapi gibidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR