Dekupaj Malzemeleri

Dekupaj, metal bir levhanın içinden parçalar çıkarmak suretiyle verilen şekillendirme işlemi ya da kullanılacak bıçakların yerleştirileceği kanalların açılması işlemi olarak da isimlendirilse de en yaygın olarak bilinen anlamıyla, kesilerek istenen şekilde biçimlendirilmiş parçaların arzu edilen yüzeyde belirli bir kompozisyonun parçaları olacak biçimde yapıştırılması sanatıdır. Dekupaj dilimize Fransızcadan geçen bir kelime olup, anlam temelinde oymacılık sanatından bahsediyor olsa da biçim olarak direkt aktarılmış ve dilimizde bu anlamları kazanmıştır.  

Zaman zaman dekopaj olarak adlandırılsa da en doğru kullanım biçimi dekupajdır. Birçok sanat dalında görülen teknik, aklınıza gelebilecek bütün yüzeylere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ki bu teknik ahşap boyama denildiği zaman akla ilk gelen teknikler arasında en önemlilerindendir. Tatbiki keyifli olduğu kadar basittir de. Sonuçta elde edilen görünümler ise mucizevidir. Elinde dekupaj malzemeleri olan herkes bu kolaylıktan muazzam dekorasyon parçaları elde edebilir.

Uygun Fiyatlarla Kolay Transfer Desenleri

Ahşap boyama denildiğinde akla gelen bir diğer boyama tekniği ise transfer tekniğidir. Günümüzde gelişip yaygınlaşmasıyla kolay transfer yapabilmek mümkün hale gelmiştir. Aklınıza gelebilecek her türlü malzeme ve materyale beğendiğiniz, özenle seçtiğiniz resim ve görseller kolay transfer tekniği ile hiç zorlanılmadan rahatlıkla aktarılabilir. Sizler de muazzam sonuçların görsel hazzını yaşarsınız. Bu tekniklerde özel bir tutkal aracılığı ile Hobidünya bünyesinde bulabileceğiniz kolay transfer desenleri ahşaba aktarılarak eskimiş ya da sıradan eşyalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırır. Marka ve tip olarak rich ve cadence kolay transfer tekniği ve uygulamalarında ön plana çıkarlar. Her türlü marka ve modele Hobidünya’da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çeşitli Ahşap Transfer Kağıtları 

Peki, transfer tekniği ile dekupajın arasındaki fark nedir? Bitmiş hallerinin görünümleri birbirlerine oldukça benzer olan bu iki teknik, bu sebeple sürekli olarak karıştırılmaktadır. Ancak dekupajda özel tutkal aracılığı ile direkt desenin yapıştırılması söz konusudur. Transfer tekniğinde ise kolay transfer kağıdı ya da ahşap transfer kağıdı kullanılarak ahşap transfer desenleri tasarlanması istenen yüzeye aktarılır. Bu sebeple transfer tekniği bir parça daha yorucu ve meşakkatli olabilir.  Dekupajı kıvrımlı, girintili çıkıntılı yüzeylere uygulamak mümkün iken, transfer tekniği daha düz ve sürekliliğe sahip yüzeylere ihtiyaç duyar. Bu sebeple yeni başlayanlar için dekupaj tekniği önerilir. El yatkınlığı oluşup, beceri edinildikten sonra hobi sahibi transfer tekniğini uygulamakta da hiç zorlanmayacaktır.

Hobidünya bünyesinde ihtiyaç duyduğunuz, kolay transfer için kağıt, transfer tutkalı, dekupaj tutkalı gibi spesifik malzemelerin yanında birbirinden şık ve moda ahşap transfer desenleri sizlerin beğenisine sunulmuştur. Hobidünya sayesinde elde etmek istediğiniz tasarım ve görünüme tıpkı kırk yıllık bir hobi ustası gibi, işinizi kolaylaştıracak tüm malzemelere rahatlıkla ulaşabilir ve kusursuz sonuçlara neredeyse hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Hobidünya yeni başlayan hobi sahiplerine olduğu kadar, yeni tarzlar ve teknikler denemek isteyen ustalara da rehber olmaktan memnuniyet duyar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR