Rölyef tekniği kendi başına bir resim yöntemi olmakla birlikte yaratıcı eller bu tekniği dekorasyon ve desenleme fikirleri ile buluşturmakta gecikmediler. Tekniğin rölyef pasta olarak anılmasının sebebi pasta kreması gibi malzeme kullanılarak yapılmasıdır. Kulağa lezzetli geliyor öyle değil mi? Ancak bu çalışmalar midenizi değil ruhunuzu doyurmayı hedefliyor. Gelin sizlere rölyef pasta hakkında bilgiler ve ipuçları verelim.

Kelime olarak kabartma anlamı taşıyan rölyef ile üç boyutlu desenler elde edilir. Bu şekilde daha canlı tasvirler oluşturulabilir. Aynı zamanda yüzey üzerine derinlik de verilebilir.

Bu sebeple dikkat etmeniz gereken en önemli nokta rölyef uygulayacağınız yüzeyin iyice zımparalanıp temizlenmiş olmasıdır. Zira pürüzler ve tozlar üniform bir desen elde etmenize engel olacak ve hatta deseninize de yer yer zarar verecektir.

Eğer daha önce rölyef pasta kullanmadıysanız önce küçük yüzeylerde, basit ve az derinlikli kalıpları kullanın. Eliniz alıştıktan sonra daha büyük yüzeylerde daha komplike çalışmalar yapabilir, ustalık gerektiren işlerin altından rahatlıkla kalkabilirsiniz.

Kullanacağınız desen kalıbını ya da stencil şablonu düzgünce sabitlemelisiniz. En ufak bir kayma deseninizi etkileyecek ve dolayısıyla sonucu değiştirecektir. Aynı zamanda kullandığınız sabitleme yöntemi kolay çıkarılabilir de olmalıdır. Objenize desen kazandırmak isterken zarar vermeyi istemezsiniz. Bunun için sağlam fakat basit yapıdaki bantları kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde çalıştığınız yüzey de mutlaka sabit ve düz olmalıdır. Geniş çalışma alanları size daha rahat üretim imkanı tanır. Zira rölyef pastası için, kalıba dökmek için ve kurutma için ayrı alanlara ihtiyaç duyacaksınız.

Rölyef pasta ile hazırladığınız desene kuruması için yeterli süre tanımalısınız. Bu süre en az bir gün olmakla birlikte, bundan daha fazla bekleyen rölyeflerde çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Henüz sertleşip kurumamış desen üzerinde çalışma yapmak deseninize zarar verecektir.

Kuruyan rölyeften kalıp çıkarılırken nazik davranmak gerekir. Bu sebeple çok derin kalıplar kullanılmamaktadır. Hem görüntü olarak abartılıdır, hem de pratik açıdan kullanışsız ve uygulaması zordur. Kaliteli ve elastik bir kalıp, obje üzerinden kolaylıkla sıyrılır.

Desen oluştuktan sonra boyama işlemi arzu edilirse yine sert darbelerden ve kaba materyallerden uzak durmak akıllıca olacaktır. Bu tarz küçük önlemler rölyefin ömrünü de uzatacaktır.

Son olarak uygun vernik seçimiyle güzel bir bitiş yapabilir ve deseninizle birlikte objenizin de dış etkilere karşı daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sitemizde rich ve cadence marka kumaş, multidecor modeling, titanyum, taş efekti, style matt shabby chic ve kontür rölyef pasta çeşitleriniz bulabilirsiniz.


Rölyef Pastalar Renk Seçenekleriyle Hobidunya.com’da!

En yaratıcı dekorasyon ya da desenleme çalışmaları için rahatlıkla kullanabileceğiniz klasik rölyef pasta çeşitleri sitemizde sizi bekliyor. Seçkin markaların üretimleri olan ve pek çok farklı çalışmada rahatlıkla kullanılabilen bu ürün çeşitlerini düşük fiyatla satın alma fırsatından siz de faydalanabilirsiniz. Onlarca farklı ürün modeline hemen şimdi göz atmaya başlayın ve size uygun olanlar için siparişinizi iletin.

Profesyonellerin ortak tercihi haline gelen Cadence rölyef pasta çeşitleri seçenekleriniz arasında mevcut. Bu ürün modellerini detaylı bir şekilde mercek altına alabilir ve hangi tasarımların sizin için daha ideal olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Tamamı düşük fiyat avantajını sunduğundan gönül rahatlığı ile alışveriş yapma şansınız da bulunuyor.

Pratik bir şekilde uygulanabilen ve kolay kuruma özelliği ile ön plana çıkan Rich rölyef pasta çeşitleri de sitemizde mevcut. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz üzerine tıklamanız yeterli olacak. Bu sayede kullanım şekli ya da kuruma süresi gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları karşınıza çıkıyor. Hangi ürünün size daha uygun olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Cadence, Rich ve Artdeco Rölyef Pasta Çeşitlerini Hemen Online Satın Alın!

Amatörler tarafından da pratik bir şekilde kullanılabilen Artdeco rölyef pasta çeşitleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Ahşap, metal, polyester, seramik, cam gibi farklı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilecek olan bu ürün modellerini de mutlaka incelemenizi öneririz. Yüzeye mükemmel bir şekilde dağılan ürünler pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Oldukça geniş bir skala halinde sizlere sunulan rölyef pasta renkleri için de en doğru adrestesiniz. Sitemizde sıklıkla tercih edilen renklerin yanı sıra ender bulunan renk seçeneklerini de sizlere sunuyoruz. Bu sayede hayal ettiğiniz tasarımdan ve renklerden ödün vermeden seçim yapma imkanınız oluyor. Siparişinizi tamamlamadan önce en çarpıcı renk seçeneklerini de incelemeyi sakın unutmayın.

Her türlü çalışma için kullanıma uygun olan renkli rölyef pasta çeşitleri size sadece bir tık uzaklıkta! Spatula kullanarak da kolaylıkla yüzeye dağılmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünler amatörler tarafından kullanılabilecek kadar konforludur. Ayrıca şablon ya da stencil kullanarak da uygulama yapabilir ve gayet başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Elbette rölyef pasta fiyat açısından da yüz güldürmeyi başarıyor. Bu ürünleri minimum düzeyde fiyatlarla satın almak için istediklerinizi sepetinize eklemeniz ve sipariş vermeniz yeterli oluyor. Sitemizde geçerli olan hızlı kargo uygulaması kapsamında siparişini verdiğiniz ürünlerin tamamı kısa bir süre içerisinde istediğiniz adrese ulaşıyor. Geç kalmadan ve ürün seçenekleri azalmadan siz de sipariş verin, kaliteyi ucuza alın!cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR