Menü
SEPET

Vernik

Özenle modelini seçip hobileriniz için ayırdığınız kıymetli vaktinizi üzerinde harcadığınız eşyanızın kullanım ömrünü nasıl uzatacağınızı biliyor musunuz? Bu konuda en önemli yardımcınız boyalar ve vernik kullanımıdır. Vernik basitçe transparan boya olarak tanımlanabilir. Seçmiş olduğunuz boya ya da kullandığınız deseni kapatmadan kullanım kolaylığı sağlar. Eşyanın yüzeyiniz kaplayarak, uygulanan boyanın, desenin ve bilhassa eşyanın kendisinin dış etkilere karşı uzun süre dayanmasını sağlar. Dikkatle inşa edip boyadığınız sehpanızın üzerine akşam keyfinizi yaparken ya kahveniz dökülür de boyanıza zarar verirse? Ya dikkatsiz bir misafir eşyanızı çizerse? Endişe etmenize gerek yok! Bu küçük kazalardan sizi doğru vernik uygulaması korur.

Su bazlı verniğin içerisinde yer alan alkid, akrilik ve/veya vinil akrilik polimerler su içerisinde kolayca çözünebilen yapıda olduğundan bu isimle anılır. Pratik çözümleriyle Hobidunya müdavimlerinin gözünden eminiz ki bu ayrıntı kaçmamıştır! Su bazlı olan bu formül kolay uygulamanın yanında kolay temizleme özelliğine de sahiptir. Zira yağ bazlı vernikler kendi yapılarına uygun olan yağ bazlı çözücülere ihtiyaç duyar. Zaman içerisinde kullanım ve uygulama kolaylığına sahip su bazlı vernikler yaygınlaştıkça çok daha üstün özelliklerde üretilmeye başlanmıştır. Eski tipte ahşap doku yüzeyler için fırça izine müsaade eden sanatçı ruhlu eller için de, pratik hemen sonuç elde etmek isteyen tez canlı hobi sahipleri için de seçenekler mevcuttur.

Uygun materyal ve boya üzerine uygun tipte verniği seçerseniz kusursuz bir bitiş elde etmeniz işten bile değildir. Su bazlı vernikler kullanım açısından da farklı tipte olabilir. Eğer isteğiniz biraz daha klasik bir bitiş ise fırçanızı elinize alıp kolaylıkla eskinin rüstik görünümlerini elde edebilirsiniz. Fakat ayrıntılara sahip, girintili çıkıntılı yüzeyler ve modern, pürüzsüz bitişler istiyorsanız, sprey olarak tasarlanmış vernikler sizler için biçilmiş kaftandır. Yumuşak dokunuşa sahip kusursuz eşyalara sahip olmak işte bu kadar basittir. Üstelik bu vernik uygulamaları her tip yüzeye tatbik edilebilir. Ahşaplarda olduğu kadar metal ve benzeri yüzeyler de verniğin koruması altında uzun yıllar evlerinizdeki yerlerini korur; eşyalarınızı severek uzun süre kullanabilirsiniz.

Hobidunya.com’da istediğiniz her yüzey ve uygulama için ayrı ayrı tiplendirilmiş verniklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sıvı ya da sprey halinde mat, yarımat, parlak su bazlı verniklerin yanında kristal sır vernik ve 100 kat kalın vernik çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 86 (3 Sayfa)