Eskitme işlemi, boya ve bir eskitme fırçası yardımıyla eski ahşap mobilyaları daha estetik bir görünüme kavuşturma işlemidir. Yeni eşyalarınıza da eskitme işlemi ile daha nostaljik bir hava katabilirsiniz.

Eskitme Fırçaları Nedir?

Eskitme fırçaları, diğer boyama fırçalarına kıyasla daha geniş yüzeyli ve sert uçlara sahip fırçalardır. Boyama fırçası kullanım amacı pürüzsüz ve düzgün bir boyama yapmaktır. Eskitme fırçalarının işlevi ise eski bir görünüm sağlamak amacıyla boyayı dağınık bir şekilde zemine sürmektir.

Eskitme Teknikleri

Eskitme yaparken birçok farklı teknikten yararlanılabilir. Bu tekniklere örnek olarak şunlar gösterilebilir:

  • Mum tekniği
  • Sünger tekniği
  • Kuru fırça tekniği
  • Durulama tekniği
  • Kazıma tekniği

Bu teknikleri uygularken bir eskitme fırçası işinizi çok kolaylaştıracaktır. Kullanacağınız teknik eskitme fırçası seçiminde belirleyici unsurdur. Örneğin; yüzeye sert darbeler vurarak yapılan kazıma ve kuru fırça tekniği için kıl eskitme fırçası uygundur. Sünger tekniği, durulama tekniği ve mum tekniği kullanmak isterseniz sünger tampon fırça daha uygun bir tercih olacaktır.

Eskitme Fırçalarını Nereden Temin Edebilirim?

Hobidünya ailesi eskitme çalışmalarınızda kullanabileceğiniz her türden eskitme fırçalarını içinde barındırıyor. Kıl eskitme fırçası, Cadence eskitme fırçası, Rich eskitme fırçası, sünger tampon fırça, kare ve yuvarlak efekt tampon fırça gibi birçok çeşidi içinde bulunduran Hobi Dünya, zengin kategorisiyle sizin de hobilerinize uygun ürünler bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Kıl Eskitme Fırçası


Kıl eskitme fırçası sert ve dayanıklı uçlara sahip bir fırçadır. Akrilik boya, su bazlı ve yağlı boya ile birlikte kullanıma uygundur. Fırça bazlı eskitme teknikleri için yaygın kullanılan bir fırça türüdür.

Sünger Tampon Fırça

Sünger tampon fırça her türlü boyama işlemlerinde kullanabileceğiniz bir fırça türüdür. Ahşap saplı ve 4 farklı boyu olan fırça, temizlenip tekrar kullanıma da uygundur. Boya bazlı eskitme türlerinde fırçanın etkinliği daha azdır. Boyaya şekil vererek yapılan eskitme işlemlerinde sünger tampon fırça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cadence Eskitme Fırçası

Yeni mobilyalarınıza antika görünümü sağlamak için chalky boyalar vardır. Bu boyalar çabuk kurur ve mat bir görünüm sağlar. Üzerinde eskitme çalışması yapmak için çok uygundur. Bu boyalarla birlikte bir Cadence eskitme fırçası kullanabilirsiniz. Cadence eskitme fırçası özel üretim, kaliteli bir ahşap sapa sahip, uçları dökülmeyen bir eskitme fırçasıdır.

Rıch Eskitme Fırçası

Eskitme jeli de denilen wax vernik eşyalarınıza ekstra dayanıklılık sağlar ve yine chalky boyalar gibi çabuk kurur. Wax ile birlikte bir Rich eskitme fırçası kullanabilirsiniz. Rich eskitme fırçası ahşap saplı, dayanıklı uçlara sahip bir eskitme fırçasıdır.

Eskitme fırçalarına ve çok daha fazlasına ulaşmak için hobidunya.com adresini ziyaret edebilir, üyelik oluşturabilir ve birbirinden kaliteli fırçalara hemen sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR