Hobidünya bünyesinde bulabileceğiniz boyama yardımcıları her ihtiyaca cevap verecek şekilde seçilip, düzenlenerek sizlerin beğenisine sunulmuştur. Öncelikle zevkinize ve kafanızda tasarladığınız tasarıma uygun renkleri belirlemelisiniz. Elbette ki, bu seçtiğiniz boyaları kullanmak için bir palete ihtiyacınız olacak.

Usta ressamlar gibi hissedebilmeniz ve hobinizden ekstra keyif alabilmek için birbirinden şık boya paleti modellerini Hobidünya bünyesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunların yanında zaman zaman bir boya incelticiye de ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, boya inceltici nedir ve ne işe yarar? Terebentin ve bileşikleri, temel olarak boya incelticisi olarak bilinirler. Boyaların yoğunluğunu azaltmak ve sulandırmak amacıyla sulu boyadaki gibi direkt su kullanılamaz zira boyanın yağlı yapısı nedeniyle pek bir işe yaramayacaktır. Bunun yerine boya incelticiler kullanılır. Bunların en yaygın olarak bilineni ise tinerdir. Aynı zamanda selülozdan üretilmiş ya da birleşim niteliğindeki verniklerin de akıcılığını artırarak ağaç, ahşap gibi yüzeylere sürülmesini kolaylaştırmak amacıyla da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Uygun Fiyatlarla Akrilik Vernik, Boya İnceltici Ürünleri

Size en uygun fırçalar, boyalar ve paleti seçtikten sonra sıra, tasarımınızı yüzeye aktarmaya gelir. Yaratıcılığınızı konuşturup, kendinizi istediğiniz gibi ifade edebilmenize yardımcı olmak amacıyla Hobidünya daima maksimum ürün çeşitliliğini amaçlar. Boyama bittikten sonra ise, fırçada kalan boyalarınızı boya inceltici ya da tiner içerisinde bekletip, yine bu maddeler yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Zira daha önce açıkladığımız gibi suyun bu nitelikteki boyalar üzerindeki etkisi neredeyse yok gibidir. Boyama işlemi bittikten sonra sıra, deseninizi dış etkenlere karşı korumak ve uzun ömürlü sağlamak için kaplama aşaması başlar. İşte bu noktada vernik, sizlerin bir numaralı dostudur. Vernik temel olarak tatbik edildiği yüzeyde tutunarak ince bir tabaka oluşturur. Kullanım alanına göre yağ bazlı ve su bazlı olabilir.

Akrilik vernik tipleri genel olarak sıklıkla tercih edilmektedir zira akrilik vernik diğer tiplere kıyasla tatbiki ve temizlemesi kolaydır. Revaçta olan rich akrilik vernik çeşitleri Hobidünya bünyesinde sizlerin beğenisine sunulmuştur. Vernik aynı zamanda arzu edilen görünüme göre mat ya da parlak olabilir. Daha modern görünümü ve kolay tatbik edilebilirliği yüzünden mat sprey vernik en sık tercih edilenlerden biridir. Sprey vernik, fırça kullanımını aradan çıkararak, temizli ve sair sorunlara da yol açmadığından oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Bunların yanında cadence 100 kat vernik de daha derinlikli bir görünüm elde etmek için idealdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR