Stencil Fırçası Yapıştırıcı Malzemeleri

Dekoratörlerin ve hobi meraklılarının gözdesi stencil ve stencil şablonlarını nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Hobidünya, bu keyifli öğrenme süreci ve el işi yolculuğunda sizlerin yol göstericisi ve yardımcısı olmaktan büyük memnuniyet duyar.

Stencil malzemeleri genel kanının aksine çok kolay edinilebilir ve hiç zorlanmadan tatbik edilebilir. İlk olarak stencil uygulamak istediğiniz materyal ya da yüzeyin niteliği oldukça önemlidir. Buna uygun model ve boyutu seçmek işin en keyifli kısımlarından biridir; zira zihnimizde canlandırarak tasarlama aşamasında hayal gücümüz de bizi ateşler. İstediğiniz modeli ve şablonu seçtikten sonra uygulanacak yüzeye stencil fırçası ve stencil yapıştırıcısı ile muntazam ve güzelce sabitlemeniz gerekir.

Rich Cadence Stencil Yapıştırıcı Ürünleri

Kullanacağınız yapıştırıcı materyalin yüzeye ve şablona uygun olması oldukça önemlidir. Zira stencil ne kadar iyi yerleştirilirse, elde edeceğiniz motif desen o kadar başarılı biçimde ortaya çıkmış olacaktır. Hobidünya bünyesinde rich ve cadence stencil yapıştırıcı malzemelerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Aynı şekilde kullanacağınız fırçalar da materyale, şablonun tipine, ayrıntı düzeyine ve materyaline göre seçilmiş olmalıdır. Şablona zarar verecek bir fırça tipi, alacağınız sonucu direkt olarak etkileyecektir.

Hobinizin bir hayal kırıklığı ile sonuçlanmaması için bu noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Daha sonra dilediğiniz renk ve dokudaki boya malzemelerini sitemizden seçebilirsiniz. Hobidünya ürünlerinde kötü sürprizlere asla yer yoktur. Sizlerin memnuniyeti bizler için daima önceliklidir.

Stencil Malzemeleri ve Çeşitleri Hobidunya.com’da!

Vakit ayırmak için can attığınız hobilerinizde kullandığınız ürünler, evinizi yenilemek için seçtiğiniz ürünler her ne kadar uygun fiyatlı olsa da oldukça önemlidir. İstediğiniz görüntüyü elde etmek için seçtiğiniz şablonların kalitesinin yanında diğer ürünlerde araştırılarak alınmalıdır.

Renklerin ve desenlerin istenilen görselde olması için fırça ve süngerlerinizi özenle seçmelisiniz. Unutmayın tercih ettiğiniz ürünler sonucu etkileyecektir. Siz hayal ettiklerinizi gerçekleştirin diye biz sizin için en kaliteli ürünleri seçtik! Sitemizden farklı fiyat seçeneklerine sahip birbirinden kaliteli ve kullanışlı malzemeleri satın alabilirsiniz!

Stencil şablon uygulaması denince her ne kadar geometrik desenler akla gelse de fark yaratmak isteyenler için alternatif seçenekleri de sitemiz de bulabilirsiniz. Bu ürünü kullanarak hayata bakışınızı yansıtan desen ve kelimeleri evinizin her yerine aktarabilirsiniz.

Peki, bu işlemi yapmak bu kadar kolay ama nelere dikkat edilmeli? Tabi ki, stencil malzemeleri! Boyutundan kalitesine birçok konuda fikir sahibi olmalısınız. Siz ne kadar titiz davranırsanız o kadar memnun kalırsanız!

Stencil Fırçası Çeşitlerini Uygun Fiyat Avantajıyla Hemen Online Satın Alın!

Eğer şablon kullanarak özgün tasarımlar yapmak istiyorsanız stencil satın alırken stencil malzemeleri mutlaka dikkatle seçilmelidir. Satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk ürünler fırça ve süngerdir. Boyama işlemi yapmak istediğiniz şablonun boyutunu uygun stencil fırçası tercih edilmelidir.

Fırça kullanmak istiyorsanız daha sert kıllara sahip olan ürünler almalısınız. Fırçalarınızın kılları ne kadar sert olursa kontrol etmeniz o kadar kolay olacaktır. Stencil uygulaması yaparken boyama işlemini tampon hareketler ile uygulayacağınız için fırçanın kontrolü oldukça önemlidir.

Kıl fırça yerine sünger tampon fırça kullanmak isterseniz yine şablonunuza uygun farklı boyutlar alabilirsiniz. Size bir de püf noktası verelim, sünger fırçanızı uygulama öncesi biraz ıslatırsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sürekli üstünde durduğumuz fırça boyutlarının önemini de açıklayalım; eğer şablondan daha küçük fırça seçerseniz hobiniz bitmek bilmeyen bir hal alabilir veya istediğiniz renklendirme işlemini yapamayabilirsiniz. Eğer şablonunuzdan daha büyük bir fırça seçerseniz seçtiğiniz boyalar desen dışındaki yerlere de geleceğini için daha çabuk bitecektir.

Daha büyük fırçaları kontrol etmekte zorlanacağınız için şablonda kullanmak istediğiniz farklı renklerdeki gölgelendirmelerde sorun yaşayabilirsiniz. Tek bir ürüne ihtiyacınız varsa sitemizde stencil fırça çeşitlerini inceleyebilirsiniz. İlk defa böyle bir işlem yapacaksanız her stencil şablona uygun ayrı ürün almak yerine tek seferde tampon fırça seti alabilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken tek şey fırçalar değil tabi ki! Boyama işlemini gerçekleştirmek ve en güzel sonucu elde etmek için şablonunuzu mutlaka sabitlemelisiniz.

Kâğıt ya da koli bandı gibi alternatif yollar bulunsa da biz stencil yapıştırıcısı tercih etmenizi öneririz. Her ne kadar muadil ürünleri olsa da stencil yapıştırıcı daha net görseller elde etmeniz için üretilen bir üründür.

Muadilleri varken neden bu ürünü önerdiğimizi sorabilirsiniz! Stencil sprey yapıştırıcı yerine bant vb ürünler tercih ettiğinizde boya işlemi sırasında şablonunuzu tam olarak sabitleyemediğiniz için hareket ettirebilirsiniz. Bu da çalışmanızın daha bitmeden bozulmasına neden olacaktır.

Sizde en kaliteli ürünlerle en iyi görselleri elde etmek istiyorsanız Hobidunya.com adresine göz atın! Uygun fiyatlar ve birbirinden farklı ürün çeşitleriyle stoklarımız sizleri bekliyor. Hemen sitemize girin ve istediğiniz ürünü sepetinize ekleyin.

Stencil şablon olarak kullanılan, sıklıkla sanat malzemesi olarak bilinen pratik kullanımlı bir üründür. Desenli yapısı sayesinde, her yüzeye uygulanması üzerine tasarlanmış bir tasarım ürünüdür. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Birden fazla kullanma özelliği bulunmaktadır. Düz, eğri veya yumuşak yüzeyler üzerinde de sıklıkla tercih edilir. Stencil kullanım alanları ise şu şekildedir;

 • Kumaş üzerine desenli stencil tercih ederek, el sanatları ürünü veya masif mobilyalar üzerine uygulama yapabilirsiniz.
 • Ahşap, duvar dekorasyonu ve kağıt üzerine stencil uygulamasında bulunabilirsiniz.
 • El yapımı masif mumlar üzerine stencil uygulaması yapılabilir.

Stencil malzemeleri son derece pratik bir şekilde kullanılabilir ancak uygulama sırasında dikkatli olunması gerekmektedir. Uygulama sırasında stencil malzemeleri ve boyalarını temin ederek daha pürüzsüz ve doğru bir uygulama sağlayabilirsiniz. Doğru malzemeler sayesinde kusursuza yakın uygulamalar yapabilir, elde ettiğiniz sonuçtan fazlasıyla memnun kalırsınız.

Uygulama Sırasında Kullanılması Gereken Stencil Malzemeleri Nelerdir?

Stencil uygulamasının pürüzsüz ve sorunsuz olması için kullanılması gereken belirli malzemeler bulunmaktadır. Stencil çeşitleri genel olarak her yüzeye uygun olarak imal edilmektedir. Bundan dolayı tek bir teknik ile kolay bir şekilde stencil uygulamasında bulunabilirsiniz. Uygulama yaparken gerekli olacak malzemeler ise şu şekildedir;

 • Öncelikle stencil uygulayacağınız alanı belirleyiniz şablonun durumuna göre stencil fırçası almanız gerekmektedir.
 • Bazı uygulamalar sırasında stencil tampon fırçası gerekebilir, ihtiyacınız olan hepsinin tam olması için stencil fırça seti temin edebilirsiniz.
 • Stencil uygulayacağınız bölgeyi hafif nemli bir bez ile siliniz, kirli yüzeye şablon uygulaması yapmayınız.
 • Sonrasında dilediğiniz şablonu yüzeye koyunuz, özellikle tam bir şablon görünümü çıkarmak için stencil yapıştırıcı ürünü ile stencili yüzeye yapıştırabilirsiniz, bu sayede şablonunuz herhangi bir şekilde kaymaz.

Stencil Temizleyici Sprey Neden Tercih Edilir?

Stencil temizleyici ürünleri, işleminiz tamamlandıktan sonra uygulanmaktadır. Stencil şablonunun tekrar kullanılması için son derece önemli bir malzemedir. Şablon üzerinde kalan boya kalıntılarını yok ederek, şablonun tekrar farklı yüzeylerde ve renklerde kullanılmasına yardımcı olan ek bir malzemedir. Stencil temizleyici sprey ise şu şekilde kullanılmaktadır;

 • Stencil boyama işleminden sonra üzerinde boya kalan şablonlara, temizleyici püskürtülür ve bir süre beklenir.

 • Püskürtme işleminin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir, stencil temizleyicisi kimyasal bir üründür özellikle göz, ağız ve vücuda değmemesi gerekmektedir.

  Spreyleme işleminden sonra hafif bir bez ile stencil üzerini temizleyerek, temizleme işlemini bitirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR