100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! Kredi Kartına 3 Taksit ve KAPIDA ÖDEME

Tutkallar

Görünüm: Liste Tablo
Göster:
Sırala:
PeveA marka keçe, boncuk ve kasnak yapıştırıcı tutkal. 700 gramdır. Keçe ve boncuk yapıştırıcı olarak kullanılır. Beyaz ve şeffaf renkleri mevcuttur. ..
25.00TL
Cadence, şeffaf craft ve hobi tutkalı 150 ml'dir. Kuruduğunda şeffaflaşır. Su bazlıdır ve sağlığa zararlı madde içermez. Kağıt, sim, kumaş, köpük, ahşap, boncuk ve süslerin yapıştırılmasında kullanılabilen güçlü bir yapıştırıcıdır. Hem çocuk..
8.00TL
Her türlü çiçek yapımında ve el işlerinizde ip ve kumaşları sertleştirmek için kullanılan pevea çiçek tutkalı. Kuruyunca şeffaflaşır. Su bazlı ve kokusuzdur. Sağlığa zararlı madde içermez. Su ile incelterek kullanabilirsiniz. 500 gramlık ambala..
20.00TL
Marka: Rich Boya
Ahşap, seramik, cam, metal gibi yüzeylere peçeteyi kolayca yapıştırmanızı sağlayan rich soft peçete tutkalı. 130 cc'dir. Fırça ya da parmağınızla kolayca uygulayabilirsiniz. ..
12.00TL
Marka: Rich Boya
Dekopaj ve pirinç kağıdı çalışmalarınızda iz ve potluk yapmadan kağıdınızın zemine mükemmel bir şekilde yapışmasını sağlar. Elle ya da fırça ile uygulama yapabilirsiniz 130 cc'lik ambalajdadır. Su bazlıdır ve sağlığa zararlı maddeler içermez. ..
12.00TL
Marka: Rich Boya
Dekopaj ve pirinç kağıdı çalışmalarınızda iz ve potluk yapmadan kağıdınızın zemine mükemmel bir şekilde yapışmasını sağlar. Elle ya da fırça ile uygulama yapabilirsiniz 250 cc'lik plastik kavanoz halindedir. Su bazlıdır ve sağlığa zararlı maddeler..
23.50TL
Marka: Rich Boya
Ahşap, seramik, cam, metal gibi yüzeylere peçeteyi kolayca yapıştırmanızı sağlayan rich soft peçete tutkalı. 250 cc'dir. Fırça ya da parmağınızla kolayca uygulayabilirsiniz. ..
24.00TL
Marka: Rich Boya
130 cc lik ambalajda polimer çiçek tutkalı. Hamur çiçek yada benzeri uygulamalarda kullanılan kraft hamuru hazırlamak için nişasta ile karıştırılıp kullanılır. Kuruduktan sonra akrilik bazlı boyalar ile boyayabilirsiniz. ..
8.50TL
Marka: Rich Boya
Her türlü tekstil yapıştırma işlerinde kullanabileceğiniz 250 cc rich magic kumaş dekupaj tutkalı. Su bazlı olup cilde zarar vermez. ..
24.00TL
Marka: Rich Boya
Rich stiffy fabric stiffener kumaş sertleştiricisi 250 cc plastik kavanozda satılmaktadır. Her türlü kumaş, kumaş çiçek, dantel, kurdela ve pamuklu iplerin sertleştirilmesinde kullanılır. Ortalama 6~8 saatte kurur. ..
23.00TL
Marka: Rich Boya
Rich aplike tutkalı; dekoratif ve sanatsal hobi çalışmalarında kullanılan su bazlı kokusuz bir tutkaldır. Aplike tutkalı, kumaşı kumaşa yapıştırmak için kullanılan özel bir yapıştırıcıdır. Yapıştırdıktan yaklaşık 24 saat sonra kumaş tersin..
10.00TL
Cadence Kumaş Dekopaj Yapıştırıcı 120ml; kumaş yüzeylerde kullanılan koruyucu ve sabitleyici dekopaj tutkalıdır. Çabuk kurur. Birden fazla tabaka halinde fırça yada sünger ile uygulanabilir. Kuruduğunda şeffaflaşır. Tersten ütülenerek fisk..
14.25TL
Marka: Rich Boya
Rich kadife tutkalı; dekoratif ve sanatsal hobi çalışmalarında kullanılan su bazlı kokusuz tutkaldır. Kadife tozu uygulanacak yüzeye 1 kat sürülmeli ve üzerine kadife tozu serpilmelidir.  Ürün kuruduktan sonra şeffaflaşacak ve herhangi bir..
12.00TL

Hobi amaçlı yapılan elişlerinin vazgeçilmezlerinden ve en önemli araçlarından birisi de tutkallardır. Tutkallar kısa sürede dikkat çeken, başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tutkallar için en önemli belirleyici ise kalitesidir. Bu tür yapıştırıcılar, iz bırakmaması ve belli olmaması ile diğerlerinden ayrılır. Farklı işlevler için üretilen tutkal çeşitleri arasından sizin için en uygununu bularak işlerinizde nitelikli ve şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tutkal, hobi çalışmalarının neredeyse hepsi için gerekli bir araçtır. Tekniği ne olursa olsun, her işte bu kuvvetli yapıştırıcıya ihtiyaç duyulur. Ancak işinize ve ihtiyacınıza uygun tutkalı bulmak bu noktada oldukça önemli.

Örneğin ortaya çıkacak ürün yapma çiçek ise, kuvvetli bir tür olan çiçek tutkalı tercih edilmelidir. Bu tür çalışmalar için özel olarak üretilen bu tutkallar, kuruyunca şeffaflaşır ve su ile inceltilerek kullanılabilir.

Kağıdın buruşmasını ya da kırışması, dekupaj işlemi sırasında en çok karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bunun için iyi bir dekupaj tutkalı kullanmak gerekir. Dekupaj gibi dikkat ve özen gerektiren bir işte, kaliteli ürünler kullanmak çok önemlidir. Bu işlem için en çok tercih edilen yapıştırıcılardan birisi olan cadence dekopaj yapıştırıcısı, beklenenden çok daha fazlasını yapıyor.

Kaliteli Markalarla Su Bazlı Tutkal Çeşitleri

Dekupaj tutkalı el yapımı işlerle uğraşıp emeğini başarılı birer ürüne dönüştürmeyi amaçlayan herkesin en sık kullandığı ürünlerden birisidir. Kağıttaki resim veya desenin ahşap üzerine transfer edilmesiyle gerçekleşen bu işlem için, hem dikkatli olunmalı hem de kaliteli araçlarla çalışılmalı. Ancak bu şekilde gerçekten istenilen sonuçlara ulaşılabiliyor.

Hobi ürünlerinde kaliteli araç ve malzemelerin seçilmesi her zaman iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Bu nedenle, hem uygun fiyatlı hem de kaliteli markaların seçilmesi gerek. Özellikle yapıştırıcı denince akla gelen ilk isimlerden olan pva tutkal, bu alanda ismini duyurmuş bir marka.

Öte yandan, kumaşları da sıklıkla hobi ürünlerinde görüyoruz. Kumaşları ana malzeme olarak kullanarak ortaya çıkartılan tüm ürünler hem büyük bir özen hem de büyük bir emek gerektiriyor. Şekillendirilen kumaşın fiziksel özelliklerinin korunabilmesi ve yapılan tasarımın kalıcılığının sağlanabilmesi için kullanılması gereken ürün ise kumaş sertleştirici. Bu ürün sayesinde kumaş, uygulandığı yüzeyde kalıcı bir şekilde ve aynı formda sabitlenebiliyor.

Ahşap, cam gibi birçok farklı yüzeye uygulanabilen peçete tutkalı ise, peçete üzerindeki desenlerin doğrudan yüzeye geçirilmesi için en verimli araçlardan birisidir. Bu tür çalışmalarda kullanılan tüm su bazlı tutkal ürünlerinin özenle seçilmesi ve uygulanması gerekiyor.

Bu tür işlerde sıkça kullanılan transfer tutkalı gibi ürünlerde sıradan markalar yerine kaliteli markaları tercih etmek, her zaman doğru sonuçları alma konusunda işe yarar. 

Dekupaj tutkalı fiyatı ve tutkal fiyatları için hobidunya.com’u ziyaret edebilir, uygun ve kaliteli ürünlerden istediğinizi seçerek anında sipariş verebilirsiniz. 

×
×
×
×

Hızlı Kargo

Siparişleriniz 2 gün içerisinde kargoya verilir.

Ücretsiz Kargo

×

Ücretsiz Kargo

100 tl ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti bizden.

Güvenli ve Kolay Ödeme

×

Güvenli ve Kolay Ödeme

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartınız ile güvenle ya da kapınızda yapabilirsiniz.

×