Menü
SEPET

Lohusa Ürünleri

Sancılı hamilelik sürecini tamamlayıp sağlıklı bir doğum gerçekleştirdikten sonra taze annelerin elbette ilgiye ve dinlenmeye ihtiyacı olacaktır. Uzun zamandır devam eden bir gelenek olan lohusa tacı gibi güzel geleneklerin de devamlılığı için taze annelere ve onların güzel bebeklerine ufak hazırlıklarla merhaba demek harika bir fikir.

Doğum sonrası anne ve bebeğin alındığı hastane odasının bebeği karşılarcasına süslenmesi çok bilindik bir alışkanlıktır. Bu süslemenin peşinden odaya alınan anne artık bir lohusa olarak adlandırılır ve ona da hazırlanan lohusa seti içerisinden terlik gibi, taç gibi çeşitli aksesuarlar verilir.

Özellikle lohusa tacı, bu setin içinde bulunması gereken özel ürünlerden birisidir. Bu tacın anneyi koruduğuna inanılır ve bu nedenle kırmızı renkli olmasına dikkat edilir. Lohusa annenin mümkün olduğunca bu tacı takması beklenir. Saçların dağılmasını ve taze anneyi rahatsız etmesini de engellediği için bu taçlar oldukça kullanışlıdır.

Lohusa Terliği ve Tacı Ürünleri

Kırmızı lohusa tacı hem anneyi hem de bebeği korur. Öte yandan bebeğin de doğum sonrası kendini kötü hissetmesini engellediğine inanıldığı için takılan anne bebek lohusa taçları bulunur. Bu güzel gelenekle aslında anne ve bebek arasındaki bağların daha da güçlendiğini söylemek yanlış olmaz.

Annenin hem hastane odasında hem de evinde rahatça yürüyebilmesi için tıpkı taç gibi kırmızı renkli lohusa terliği tercih edilir. Bu terliğin de anneyi taç kadar koruduğuna inanılır.

Lohusa terliği gibi aksesuarların uzun zamandır annenin doğum sonrası yaşadığı stresli ve zorlu günlerinde onun başına kötü bir şey gelmesini engellediğine dayanan inanışların Anadolu’nun her yerine yayıldığı bilinir. Lohusa terlik taç gibi aksesuarlarla kabuslardan korunur.

Uygun Fiyatlarla Lohusa Seti Ürünleri

Anadolu’nun kadim gelenekleri ve inanışları, her zaman saflığıyla korunması gereken çocukların ve annelerin etrafında şekillenmiştir. Geleneklerimize ve inanışlarımıza göre şekillenen günümüzde de hala bu inanışları terk etmeme nedenimiz, taze annelerin ya da bebeklerin bizim için oldukça önemli olmasıdır. Bebeği karşılamak için yapılan tüm hazırlıklar kadar annenin başına kondurulan çiçekli lohusa tacı da önemli ve samimidir. Öte yandan oldukça da içten endişelerin dile getirilme şeklidir.

Lohusa terlik seti, Anadolu’da aynı anne odaklı inanışlar devam ettiği sürece hayatımızda var olmaya ve geleneklere göre anneleri korumaya devam edecek. Bu güzel setleri doğum öncesi ihmal etmeyip çantanızda hazır tutmanız oldukça önemli.

Lohusa terliği ve tacı, Hobidünya.com’da. Uygun fiyatlı lohusa seti ve diğer tüm anne bebek ürünleri hızlı kargo ile kapınızda.

Gösterilen: 1 ile 29 arası, toplam: 29 (1 Sayfa)