Blog Yazıları

Ahşap Ayaklı, Gizli Raflı Radyo Sehpa Boyama
Bu yazımızda sizlerle birlikte radyo sehpa boyaması yapacağız. Ahşap boyama bu günlerde popüler bir hobi çalışması. Hem eğlenceli bir hobi hem de dekorasyonlarımız için uygun fiyatlı ürünler meydana getirebiliyoruz.Aşağıdaki videomuzda boyama aşamaları detaylı ve açıklamalı bir şekilde anlatılmıştır. Uygulaması gayet kolay ve zevkli. Videonun hemen altında gerekli tüm malzemeler mevcut. Tek yapmanız gereken malzemeleri alıp hemen işe koyulmak. Şimdiden kolay gelsin :) ..
Ahşap Kasa Boyama ve Eskitme
Bu yazımızda sizlere, son zamanların popüler dekorasyon ürünü olan dekoratif ahşap kasa nasıl boyanır, üzerine dekopaj ve eskitme nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Bu küçük renkli ahşap kasaları bir yerlerde mutlaka görmüş olmalısınız. Hazır boyanmış halde fiyatları biraz yüksek gelebilir. Ancak evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Hem zevkli bir boyama çalışması yapmak hem de ev yada iş yeriniz için güzel bir dekorasyon ürünü ortaya çıkarmak isterseniz haydi iş başına. Aşağıda tüm aşamaları ile ham bir manav kasasını nasıl renkli dekoratif bir kasa haline getirebileceğinizin vide..
Tesbih Nasıl Yapılır
Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan tesbih aynı zamanda harika bir hediye seçeneği olarak da karşımıza çıkıyor. Özellikle el emeği olan yani sizin tarafınızdan yapılmış bir teşbihin çok daha kıymetli bir hediye olacağını söylememize gerek var mı? Bu durumda aklınıza tesbih nasıl yapılır sorusu gelecektir. Elbette size nasıl yapıldığını aktaracağız ancak öncesinde ihtiyacınız olan malzemeleri sıralayalım.Tesbih Yapımı İçin Gerekli MalzemelerTesbihin olmazsa olmazı boncuklardır. Önerimiz kristal cam boncuklardan edinmeniz olacak. Genellikle 70 adet boncuk dizilmiş şekilde s..
Panch İğnesi ile Kolay Nakış İşleme
Havlu, bohça, masa örtüsü gibi çeyizlik ürünlerinizi ya da evlerinizde kullandığınız ürünlere nakış işlemek artık daha kolay. Punch iğnesi ile hem kolay hem de zevkli bir şekilde nakış işleyebilirsiniz.Panch iğne setimiz 6 parçadan oluşur. 1 adet punch iğnesi, farklı kalınlıkla 2 adet yedek uç ve ipliği kolayca geçirmek için 2 adet iplik geçirici aparattan oluşmaktadır.Öncelikle nakış yapacağınız ipi seçip punch iğnemize geçiriyoruz. Daha sonra nakış işleyeceğimiz kısmı bir kasnak yardımıyla gerip iğne ucu aynı tarafa gidecek şekilde nakışımıza başlıyoruz. Renk değiştirmemiz gerektiğin..
Kokulu Taş Nasıl Yapılır
Artık çeşitli organizasyonlarda şeker yerine kokulu taşlar konuklara sunuluyor. Son yıllarda kokulu taşlar o kadar popülerlik kazandı ki, çok sayıda kişi kokulu taş nasıl yapılır araştırmasının sonucunda evde kolaylıkla bu taşları hazırlayabiliyor. Hatta kokulu taş hazırlayarak ek gelir elde edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla! Eğer bu konu ilginizi çekiyorsa siz de evde bir deneme yapabilirsiniz. Biraz karışık ve meşakkatli bir iş görünüyor olsa da aslında kokulu taş yapımı son derece kolay ve bir o kadar da keyifli!Öncelikle kokulu taş malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmanız..
Etamin Nakış İşleme
Birkaç malzeme ve biraz da yaratıcılık ile yapamayacağınız hiçbir şey yok! Hobi olarak ilgilendiğiniz alanlarda klasikleşmiş çalışmaların dışına çıkabilir ve bambaşka çalışmalar hazırlayabilirsiniz. Bunlar arasında etamin de bulunuyor. Eğer etamin nedir sorusuna yanıt arıyorsanız, rotanızı kanaviçe çalışmalarına çevirebilirsiniz. Çünkü bu kumaş en çok kanaviçe çalışmalarında kullanılıyor. Son derece pratik bir şekilde kanaviçe çalışmasının yapılabilmesine olanak tanıyor olması, keten kumaştan daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor.Bu durumda etamin nasıl yapılır düşüncesine kap..
Akrilik Boya Nedir
Pek çok çalışmada kullanılabilen özellikle hobi olarak yapılan çalışmalarda sıklıkla tercih edilen akrilik boya, kıvamı yağlı boyaya benzeyen bir boya türüdür. Pek çok kişi akrilik nedir sorusuna yanıt ararken yanılgıya düşebiliyor ve bu boyanın bir yağlı boya çeşidi olduğunu sanabiliyor. Ancak akrilik boya nedir sorusunun gerçek yanıtı, yağlı boyadan farklı bir boya türüdür. Bu boya su bazlıdır ve içerisinde esnek pigmentler bulunur. Bu pigmentler sayesinde yağlı boyadan çok daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.Tuval üzerinde yapılan resim çalışmalarında da kullanılan akrilik boya nedir sor..
Ahşap Boyama Nasıl Yapılır?
Ülkemizde hobi olarak ilgilenilen çalışmaların başında ahşap boyama geliyor. Hem keyifli hem de kolay bir çalışma olan ahşap boyama nasıl yapılır sorusunun yanıtı da aslında çok karmaşık değil. Sadece doğru malzemeleri kullanmanız ve biraz da dikkatli olmanız, gönlünüzce çalışmalar ortaya koyabilmeniz için yeterli olacaktır. Öncelikle hangi malzemelere ihtiyacınızın olduğuna kısaca değinelim.Ahşap boyalarına uygun fırça, sıfır numara bir zımpara, gazete, su kabı ve su bazlı boya ahşap boyama malzemeleri arasında yer alıyor. İlk olarak nasıl bir çalışma yapacağınızı hayalinizde belirleyebil..
Cadence Boya
Cadence Boya Cadence akrilik boya, multi surface, kolay transfer, vernik, fırça ürünleri uygun fiyatlarla Hobidunya.com'da, Cadence ürünlerini tek tıkla satın alın!Mağara duvarlarına çizilen ilk figürlerden beri sayısız resim yaptık. Bu sayısız resim, hem uygarlığın gelişmesine hem de kendimizi anlatma çabamıza önayak oldu. Günümüzde resim ve boya sanatı onlarca farklı koldan ilerlemeye devam ediyor. Üstelik artık oldukça kolay ve ekonomik yollarla erişilebilecek bir hale de geldi tüm resim ve boya malzemeleri. Her kesimden insanın gidip eğitim alabileceği resim kursları..
Rich Boya
Rich boya, multi surface, akrilik boya, ahşap boyası, stencil ve benzer yüzlerce rich ürünlerini online satış fırsatıyla Hobidunya.com'dan satın alın!Resim konusunda çok yetenekli olunması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hobi olarak resim yapmanız için aslında ihtiyacınız olan çok az şey var. Birkaç temel teknikle uygun malzemeleri birleştirince resim yapmak, tüm zorluklarının altından kalkabileceğiniz bir zevke dönüşüyor. Ancak en önemlisi, Doğru yüzeye uygun malzemeleri ve teknikleri uygulayarak sonuca ulaşmak. Bunun için yalnızca iyi markaların ürünlerini tercih etmeli, hobin..
Bebek Şekeri Yapımı
Yeni bir bebek dünyaya geldiğinde, görmeye gelenlere şeker ya da küçük bir süs verilmesi, adetlerimiz arasında yer alır. Sevimli görünümleri ile ön plana çıkan bebek şekeri yapımı aslında sanıldığı kadar zor değil. Kolay olmakla beraber aynı zamanda gayet keyifli olduğunu da söyleyebiliriz. Pek çok farklı malzemeden bebek şekerleri yapılabiliyor. Malzeme seçeneğinin geniş olması da bebek süsleri yapımı işlemine ayrı bir keyif katıyor. Keçeden Bebek Şekeri YapımıKeçe de bebek şekeri yapımı için kullanılabilecek malzemeler arasında yer alıyor. Bunun için siyah, beyaz ve açık pembe k..
×
×
×
×

Hızlı Kargo

Siparişleriniz 2 gün içerisinde kargoya verilir.

Ücretsiz Kargo

×

Ücretsiz Kargo

100 tl ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti bizden.

Güvenli ve Kolay Ödeme

×

Güvenli ve Kolay Ödeme

Siparişlerinizin ödemesini kredi kartınız ile güvenle ya da kapınızda yapabilirsiniz.

×